O mnie

Nazywam się Łukasz Długosz. Od początku XXI w. zajmuję się zawodowo elektroniką.  Obroniłem dyplom pod kierunkiem prof. Zbigniewa Kulki w Zakładzie Elektroakustyki na wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Od roku 2011 prowadzę własną działalność. Zajmuję się projektowaniem układów analogowych, przetwornic, układów precyzyjnych i szybkich. Piszę programy w języku C, projektuję obwody drukowane, pełnię rolę konsultanta jako specjalista w sprawach kompatybilności elektromagnetycznej EMC.
Znajomość różnych dziedzin techniki w tym mechanicznych, materiałowych, pozwala mi zajmować się powierzonymi zadaniami  holistycznie. Patrzę  na urządzenie jako całość. Często projekt czy naprawa łączy wiedzę o ergonomii, projektowaniu mechnicznym i obróbce materiału.

Urządzenia nawet najbardziej skomplikowane nie stanowią dla mnie problemu. Widzę, jak układ ma działać, i wiem, co zrobić, by go zaprojektować lub naprawić. Pracuję stosując najlepsze elementy dobrane, by maksymalizować czas życia urządzenia. Dokonuję poprawek i rozbudowy o oczekiwane funkcje. Bez znaczenia czy chodzi o projekt czy o naprawę - wszystko zostanie obsłużone na najwyższym poziomie. Dysponuję wysokiej jakości sprzętem pomiarowym pozwalającym zbadać wszystkie istotne parametry urządzeń.

Z zamiłowania zajmuję się przeróbkami i renowacją samochodów oraz obrabiarek do metalu.

Przewodnim motto mojej pracy jest:
Z uwagą na szczegóły - Attention to detail